Pátek 26/10/2007

Kontrarozvědčíci Národního odporu: Mission Failed

www.antifa.cz

Nestává se často, abychom na stránkách antifa.cz uveřejňovali odkazy na články na neonacistických webech, tím méně abychom se zabývali jejich obsahem. Dnes jsme se ale rozhodli udělat výjimku.

25. října byl na stránkách Národního odporu uveřejněn článek se slibným názvem „BIS fotí pro antifa.cz – odhalený agent“. Ve stručnosti se v něm jedná o to, že neonacisté zveřejnili fotografii člověka o kterém tvrdí, že je to člověk fotografující pro antifa.cz (důkazy překvapivě chybí) a že ten samý člověk je agentem BIS, který obchází neonacisty, rozdává jim své BIS vizitky a verbuje je pro spolupráci. Jako „důkaz“ pak slouží údajný rozhovor s údajně nenaverbovaným neonacistou, který onoho agenta bezpečně poznal. Celá tato pasáž je psána slohem, který ti starší z nás viděli naposledy v paperbackových špionážních románech edice Magnet o statečných kontrarozvědčících východoněmecké Stasi a ukazuje jen na to, v jak nereálném světě se neonacisté pohybují. A pokud autor článku tvrdí, že je monitoring jeho koníček, můžeme jen doporučit, ať místo toho zkusí třeba houbaření, tam v případě selhání ze sebe člověk alespoň nedělá pitomce veřejně.

Na fotografii se totiž nachází známý novinář z Mf Dnes Pavel Eichler. Ano, ten samý Pavel Eichler, kterému nemohou neonacisté přijít na jméno a o kterém před necelým rokem dokonce uveřejnili článek včetně fotografií, čímž se ze skandálního odhalení stalo totální fiasko. Pokud autor článku tvrdí, že je na sebe pyšný, jen to zapadá do obrazu toho, na jakých iracionálních bludech bývá neonacistická pýcha založena.

Chápeme, že jsou neonacisté frustrováni z toho, jakým způsobem v polední době dokáže Antifašistická akce zveřejňovat důkazy podložená fakta o tom, co jsou neonacisté skutečně zač a odhalovat jejich lži a nabourávat tak jejich obraz o sobě samých, který je ovšem jen zbožným přáním. Zrovna tak chápeme, že ti, kteří nejsou schopni přijmout zodpovědnost za své vlastní životy, vzývají všemožné mučedníky, šedesát let mrtvé zločince, vůdce a idoly, nikdy nebudou schopni pochopit, že za své činy a názory jsou a budou voláni k odpovědnosti jen oni sami. Ironií osudu ti samí lidé před měsícem na diskusním fóru hooligans vykládali, jak musí budovat vztahy s médii, aby jim byla více nakloněna. Pár dní na to napadli neonacisté s baseballovou pálkou fotografa Mf Dnes Lubomíra Kotka a včera své snažení korunovali. Jen tak dál, chtělo by se říct.

Vzhledem k tomu, že přebíráme i fotografie z jiných médií než je iDNES a také z nejrůznějších fotoagentur a fotobank, jsme zvědaví, kolik dalších „odhalených“ nás ještě čeká.