Čtvrtek 23/8/2007

Kamil Čech Superstar

www.antifa.czPřed několika dny jsme uveřejnili článek o Kamilu Čechovi, přední postavě ultrapravicové organizace Národní korporativismus. Na jedné straně aktivní účastník nacionalistických a neonacistických demonstrací, které si za téma často berou boj proti homosexualitě, coby nemoci a úchylce, na straně druhé člověk, který vyhledává na erotických gay seznamkách partnery pro hrátky v ošoupaných jeansech.

Kamil vyhrožuje

Reakce inkriminovaného hrdiny na sebe nedala dlouho čekat. A nešlo ani počítat, že se bude nést v jiném duchu než „zatloukat, zatloukat, zatloukat“, jak jsme si již zvyklý skoro u všech kauz týkajících se fašistů a neonacistů.

Ostatně stačí jen lehce připomenout:

Hacknutí webu RaB zde = „dělali jsme údržbu“

Alko party Autonomních nazionalistů Kladno na chatě zde a zde = „byli jsme mladý a ani to nejsme my“

Kauza „My jsme nazi z Moravy“ zde = provokace levičáků

Cesta na demonstraci v Mostě vlakem zde = „to bylo dávno“

Kauza Beerborec zde = „no a co tak se trošku napijeme“

Ale zpět ke Kamilovi

Kamil nás oslovil poměrně záhy a jako obranu zvolil útok, začal vyhrožovat: Hrozí soudy, hrozí násilím a v neposlední řadě i přitvrzením akcí Národního korporativismu pod jeho vedením. „ACKARI,TY VASE POMLUVACNE LEJNA,JSOU JEN DALSI DOBROU REKLAMU JAKO NA TORA STAIN.(...) NA CAKLA A SLACALKA JSEM NECHAL UDELAT FOTOMONTAZ,JAK NA MNE.AKORAT TY POZICE.DAVAM NA NET 500 JMEN S KOMPL.ADRES.S MORAVY,ACEK,POKUD TEN HNUS NEZMYZNE DO 2DNU.JINAC PRIDAM I FOTA.“

Kamil zřejmě stíha kde co. Dokonce špízovat takovou spoustu lidí. Jestli bere jako nepřítele každého, kdo nesnáší ideologie, jakými jsou fašismus a nacismus, pak je s podivem, že dal dohromady jen 500 jmen, jelikož jde o většinu populace. Úroveň zaslaných e-mailů nechť zváží každý sám.

Kamil dementuje

Po výhrůžkách přišel strategický bod číslo dvě, vše zapřít před svými soudruhy (jde o označení, které sám Kamil používá). A tak světlo světa spatřilo prohlášení zveřejněné na stránkách Národní cti. Již úvod je úsměvný. Aby nikdo nebyl na pochybách, jakýže to nepřítel před nimi stojí, dozvíme se, že antifašisté fetují, žebrají, smrdí, kradou, nastražují infikované jehly v parcích a na hřištích a v neposlední řadě lžou. Článek rozhodně doporučujeme k přečtení!
Kromě toho je však i poučné sledovat, jakým způsobem se Národní čest pokouší Kamila očistit. Vše je prý jen snůška lží doplněná o několik podvržených fotografií, které jsou na první pohled zřetelnou fotomontáží. Fotomontáží „díky úplně jinému ochlupení těla na každé fotografii“.

Stav Kamilova ochlupení si může každý na fotografiích sám zkontrolovat. Naši „vlastenci“ zřejmě nikdy neslyšeli o světle a jeho vlivu na fotografii. Při různých úhlech dopadu světla se kupodivu mění stíny vrhané fotografovanými předměty a tím i jejich zřetelnost. Věc má ovšem háček – pokud by fotografie byly skutečně podvržené, resp. upravené – proč by AFA neupravila i stav ochlupení? Nebo nepoužila na všechny fotografie stejné tělo, což by bylo nejlogičtější? Proč by použila fotografie, které jsou „nepravdivé na první pohled“? Jistě, nedává to smysl, ale pozor, dál to bude ještě lepší!

Národní čest totiž v závěru svého článku shrnuje důvody, proč článek musí být lživý takto (citujeme):


1. Kamil je konzervativec, vlastenec a nacionalista – odpor k zvrácenostem moderní doby

2. Je zasnouben se svou přítelkyní, plánují svatbu a čeká s ní dítě

3. Fotografie jsou jasným podvrhem (viz. výše)

4. A v neposlední řadě, jeho slovo čestného může

Již v původním článku byly zmíněno několik homosexuálů, kteří byli „konzervativci, vlastenci a nacionalisty“ a v jejich homosexuální orientaci jim to nijak nevadilo. Autor také zřejmě nikdy neslyšel o homosexuálech, kteří - díky například společenským předsudkům – žijí v manželství se ženou a dokonce mají vlastní děti. Nicméně nejlepší nakonec – „Není to pravda, protože to říká Kamil“ :-) Jistě, tento argument je nevyvratitelný...

Zajímavý je ale i dovětek článku z 20. srpna, ve kterém se uvádí: „Kamil Čech včera navštívil policejní stanici, kde mu bylo už při zběžné kontrole potvrzeno, že se jedná o fotomontáž a už teď je tedy veřejně dokázáno, že se jedná o podvrh.“ Pomineme-li úsměvný fakt, že ultrapravičáky tolik nenáviděná policie (ACAB, že :-) zde najednou funguje jako nezpochybnitelný arbitr, který již zběžným pohledem odhaluje levičácký podvrh, je na této informaci zarážející jedna věc. Policie takovýmto způsobem nepostupuje. Pokud by Kamil dal věc k soudu, fotografie by byly poslány k odborné expertíze, která by určila, zda jde o podvrh nebo ne a teprve na základě tohoto posudku by policie mohla učinit podobné prohlášení. Zrovna hoši z okruhu „národovců“ by tohle mohli znát i ze své vlastní zkušenosti – zadržení na základě podezření z propagace, které musí rozhodnout policejní expert, nikoli zasahující policista, že hoši :-)

Jinými slovy, je vysoce nepravděpodobné, že by jakýkoli policista na služebně podobné vyjádření nyní učinil. Pokud má autor článku tuto informaci pouze od Kamila, a sám si jí nijak neověřoval, měl by se sám zamyslet nad věrohodností Kamilových dalších tvrzení.

Článek také popisuje, jak se Kamil zachoval, když se o své „aféře“ dozvěděl: „Nejprve se pousmál, ale poté se k tomuto incidentu postavil čelem a podal trestní oznámení na trestný čin pomluvy a poškozování cizích věcí a práv (mimo jiné antifa porušuje zákon také monitoringem nás všech co jsme na něm umístěni).“ To je obzvláště pikantní, protože v takovém případe by naplnění skutkové podstaty bylo podmíněné tím, že by orgány činné v trestním řízeni dospěly k názoru, že zveřejněné informace a fotografie jsou nepravdivé a lživé. Vzhledem k tomu, ze víme, že nejsou, budeme jen rádi, když Kamil přejde od výhružek k činům. Bez zajímavosti nebudou ani logy, které firma Atlas.cz jistě ráda vyšetřovateli a soudu poskytne a ze kterých se ukáže, že stopa vede do Kamilova domku v části Holešova s příznačným názvem Všetuly.

Podle e-mailů, které nám Kamil zaslal, by spíš člověk řekl, že ztratil hlavu, začal vyhrožovat a následně vše popírat. Mimo jiné, co je dovoleno bohovi není dovoleno volovi. A tak Kamil chce zveřejnit monitoring údajných antifašistů, zatímco, když něco podobného udělají oni, je to porušení zákona.

Kamil přesvědčuje

Kamil ovšem svůj problém neřešil jen s námi. Své vzkazy mu psali i jeho soukmenovci, kteří si často servítky nebrali. Jednomu z nich Kamil odpovídá: „ZAMYSLI SE NAD SEBO,ZA X.LET U PLESEK BUDES PROKLINAN.JA PATRIM U NAR.KORPOR.TROCHU JINDE,TED,NEZ VERIT TEM HOVNAM OD ANTIFI,TAK DOJED DO HOLESOVA 25.8.,ALE NIC TI NEVYVRACIM,NEJSEM SAM KDO DOSTAL TYHLE DOKRESLENE FOTKY,JINSI KSICHT,STEJNE HADRY,I PERO...ZACNI JAKO PRAVYCAKROZPOZNAVAT,TYKTERI CHCOU ROZLOZIT PRAVYCI.TO JSOU AFA.A SPOL,HLUPAKEM BUDES,AS UVERIS BOLSEVIKUM.MneNEMA KDO ZA CO VYHAZOVAT,VLAST JE MOU CTI,A BUH TI ZEHNEJ,ABY BYLA I TVOU. POZDRAVUJE KAMIL CECH PREDS. NAR.KORPOR.HOLESOV,A CLEN ZA VEDENI MORAVA. NIC NEZ NAROD!“

Je otázka, co myslel Kamil tím tvrzením: „JINSI KSICHT,STEJNE HADRY,I PERO...“. Protože se soukmenovec nedal přesvědčit jednou esemeskou, Kamil přidává na důrazu: „ANO,JA TEZE AFU.NENAVYDIM,ZA JEDNO PODSTRELENEHO JSE SKORO 2ROKY SEDEL.TAK ONI NESNASI NAS.TOTO NENI 1.PRIPAD CO UDELALI.BOJI SE,VY PROC.JEN CO MIST.PREDS.NAROD.KORPORATIVISMU HER.FOJTIK ODJEDE DO SPANELSKA,TAK AKCE NA MORAVE PREBIRAM JA,A NEJSEM LIDUMIL FOJTIK! ACKA TO DOBRE VY.JIZ JSEM NECHAL ZADAT FOTOMONTAZ NA S AFA.SOUDRUHA CAKLA A SLACALKA TAKY NECO V BUZERANTSKYM RAZENI,A PRECTI SI PROHLASENI NA STRANKACH NARODNI,TREBA POCHOPIS,AZ BUDES U PRAVYCE SKORO 15 LET,TAK SE NEBUDES DIVYT SKORO NICEMU,TAK JAK SE NEDIVY OSTATNI PRAVYCACI,TOMU CO ANTIFA VYTVORILA,MOZNA TAM JEDNOU BUDEZ I TY,SPIS UVAZUJ JAK NEPODLEHNOU,MYSLET HLAVOU A NEKONAT IMPULZIVNE.S POZDRAVEM KRAJSKY ZASTUPCE ZA ZLIN NAR.KORP.KAMIL C.

Je zajímavé, že český vlastenec používá pro označení svého nadřízeného německý termín „HERR“, ale na to jsme od českých „národovců“ už zvyklí.

Fikce nebo skutečnost?

Přistupme na myšlenku, že fotografie použité u článku o Kamilovi jsou montáž. Pokud by AFA skutečně chtěla Kamila pouze očernit – proč jsem tedy nenabídli upravené fotografie pornografického charakteru? Když už jsme si, podle Kamila, dali tu práci s upravováním jeho fotografií, proč jsme neupravili fotografie, které by v uvozovkách „stály za to“ a byly na první pohled 100% „průkazné“? Celý článek by tak dostal mnohem větší „grády“ a ostuda pro Kamila by byla mnohem větší. Polopaticky řečeno, proč se zatěžovat s falšováním fotografie polonahého Kamila, když jsme si mohli upravit Kamila souložícího se psem? Pokud by nám šlo jen o očernění a celá věc se nezakládala na pravdě, proč bychom nabízeli fotografie, které sami o sobě vlastně nic nedokazují? Fotografie samy o sobě nemají homosexuální charakter, ten mají informace obsažené v Kamilových mailech.
Všechny tyhle otázky samozřejmě každého soudně uvažujícího člověka napadnou. Ne tak Kamila, který se snaží z celé kauzy nějak vyklouznout. Vtipné je na celé situaci zejména to, jak vehementně se za Kamila postavila Národní čest. Až se prokáže, že náš článek nebyl žádnou „montáží“, bude to pro Národní Čest obrovská blamáž. Přesněji řečeno – obrovská blamáž to pro ní už je. Jen to zatím ví jen Kamil.

Kamil utíká

Zdálo by se, že Kamil je odhodlán očistit své jméno. Neváhá nadále zvát ostatní na demonstraci, kterou 25. srpna pořádá v Holešově, a kde chce, aby se společně postavili. Ve středu 22. srpna však dochází ke zvratu, vedení města ohlašuje: „Svolavatel demonstrace "Národního Korporativismu" Kamil Čech - akce byla ohlášena na 25. srpna 2007 do Holešova - oznámil písemně dne 21. srpna 2007 městu Holešov, že tuto demonstraci z "organizačních a vnitřních důvodů" odvolává a tím ruší".

Současně uvádí, že učinil takové kroky, aby se o zrušení akce dozvěděli členové uvedené organizace.“ Kamilova silná slova se kamsi ztrácejí. Představa o novém vůdcovství korporativistů na Moravě padá. Mělo to být dle jeho slov „ostřejší“. Ale místo toho zřejmě nebude nic. Kamil svou demonstraci ruší. Zřejmě nepomohly ani výhružky, ani výmluvy. Zbývá jen útěk.

Pár otázek na závěr

Přijde Kamil na příští demonstraci v obepnutých jeansech? A ukáže novinářům a svým přítomným soudruhům důkaz ze všech nejvěrohodnější?

Budou nadále naci(onali)sté chodit na demonstrace Národního korporativismu a nejistě sledovat, jestli jim některý ze soukmenovců nekouká na zadek?

Uvěří Kamilovým „argumentům“, když mnozí z nich vědí, jakým způsobem sami popírají informace ze stránek antifa.cz?

Zeptají se žurnalisté, který odborník na policejní stanici určil, že jde o fotomontáž?

Jaké důkazy položí Kamil na stůl, jestliže skutečně podal trestní oznámení?

Postará se Kamil o splnění svých násilnických výhružek?

Jak zfetovaní antifašisté stíhají při povalování se v ulicích, žebrání a krádežích ještě falzifikovat fotky?

Kdo je těch tajemných 500 antifašistů? Rádi je poznáme.

Co se děje za zdmi růžového domečku?

Uvidíme Kamila ještě někdy?

A co na to Jan Tleskač? Nosil ošoupané jeansy?

Malá poznámka na závěr

Je nám jedno, že někdo je homosexuál. Netrpíme homofobními předsudky. Chceme se jen pozastavit nad paradoxem a pokrytectvím tzv. národovců.