Kdo stojí za novou značkou Warriors Division?

V roce 2013 se v Česku začala prodávat nová značka s spojená s neonacistickou scénou. Nese název Warriors Division a už při pohledu na designy, které nabízí, je nad slunce jasné, kde se snaží hledat odbyt. Najde se mezi nimi logo "Československé nacionální sbory", mezi neonacisty oblíbený motiv "Good Night Left Side" nebo design s nápisem "Strength, blood and honor", který okatě odkazuje k neonacistické propagační síti Blood & Honour založené zpěvákem britské white power kapely Skrewdriver.
 

V roce 2012 pod značkou Warriors Division dokonce vyšla i edice triček české nazipunkové kapely Squad 96, což část jejích fanoušků popudilo natolik, že si odmítali trička kupovat.
Za Warriors Division stojí Jan Balhar z Lukavce, který se v poslední době snaží různými způsoby zviditelnit na neonacistické scéně. Kromě založení značky stojí za to zmínit, že byl nahlašovatelem a organizátorem srpnového protiromského pochodu Vítkovem (městem, kde v roce 2009 zaútočili 4 neonacisté zápalnými lahvemi na dům obývaný romskou rodinou a způsobili těžké popáleniny dvouleté natálce).

V minulosti se podílel na organizaci dalších neonacistických akcí. Vedle toho se na internetu s křečovitou snahou prezentuje jako člen Národního odporu Slezsko.

Pravdou ale je, že se pohybuje spíše ve společnosti skinheadských alkobojovníků, což sedí i k výběru motivů Warriors Division z ranku tradičních náckovských klišé. Když vezmeme v úvahu to, že se Balhar snaži vydělávat v oblastu farmacie a hudby (působí jako nepříliš úspěšný DJ Asgard), dá se odhadovat, že Warriors Division je dalším z jeho melouchů.

Jan Balhar