Co dělat?

Řekni to všem aneb co dělat?

Tipy a triky, jak se začít orientovat v problematice neonacistické módy a kšeftů.

Informuj ostatní

O neonacistických firmách a značkách se mezi lidmi málo ví. Nechceme se přece dostat do fáze, kdy budou neonacistické oblečení kupovat a nosit lidé, kteří netuší, že tím podporují nácky a nechtěně jim přispívají na jejich aktivity. Informujte proto lidi ve vašem okolí, stejně tak vaše známé, spolužáky, kolegy apod. Mluvte a pište o tom. Žádné prachy náckům! Seznam nazi značek najdete v menu NS značky.

 

Bojkotuj obchody a vyzývej ostatní k bojkotu

To, že vy víte, že nějaký ochod buď přímo vlastní neonacisté nebo tam prodávají nazi oblečení ještě neznamená, že to ví i ostatní. Seznam obchodů s nacionalistickým oblečením najdete na tomto blog v menu NS obchody. O tom, kde si nekoupit ani knoflík je nutné informovat i vaše známé, spolužáky, kolegy.

 

Uspořádej demonstraci nebo blokádu

V Německu i jinde je zcela běžné, že v rámci kampaně We Will Rock You jsou organizovány demonstrace a akce, které upozorňují na místa, kde se scházejí náckové a kde se prodává jejich oblečení. Takovéto akce jsou většinou zaměřeny na konkrétní podniky, hospody či obchody. Aktivitám se meze nekladou a způsob vyjádření odporu je různý: od polepení shopu a jeho okolí antifašistickými plakáty, přes blokády jeho vchodu, recesistické akce či akce, po kterých musí majitel NS krámu volat sklenáře, malíře či zedníky. Inspiraci ze světa najdeš v menu Video. Mnoho dalších informací najdeš v menu Odkazy.

 

Vylepuj plakáty a letáky

Co dodat? Snad jen čím častěji a více, tím lépe. Materiály s informacemi o nazi značkách najdete na tomto blogu nahoře v menu Download.

 

Odkazuj na tento web

Pokud jsi webmaster nebo se podílíš jakýmkoliv způsobem na tvorbě nějakých internetových stránek, máš blog, profil na Facebooku, Myspace.com apod. umísti na viditelné místo náš banner nebo ikonku z menu Download. Pomůžeš tak rozšířit informace o nacistických kšeftech i na internetu!