We Will Rock You

Cílem kampaně We Will Rock You (WWRY) je UPOZORŇOVAT na neonacistické značky oblečení, INFORMOVAT o událostech s nimi souvisejícími, BURCOVAT proti toleranci neonacistické módy a INSPIROVAT k aktivnímu odporu proti neonacistickým obchodům, které ze svého prodeje podporují neonacistické hnutí či organizace.

VIDEO: Jak se změnila image nácků?

Pro některá média a lidskoprávní organizace existuje stále klišé o neonacistech nosící bombery a vysoké boty. Animované video (Tenisky místo vojenských bot - Proč je dnes těžší poznat neonacistu?) Sneakers statt Springerstiefel - Wieso sind Nazis heute so schwer zu erkennen? ukazuje jak se změnila image nácků.

Kdo stojí za novou značkou Warriors Division?

V roce 2013 se v Česku začala prodávat nová značka s spojená s neonacistickou scénou. Nese název Warriors Division a už při pohledu na designy, které nabízí, je nad slunce jasné, kde se snaží hledat odbyt. Číst dál »

Thor Steinar: Značka blízka neonacistom na drese reprezentácie!

Slovenské rugbistky, ktoré odohrali cez víkend v Bratislave majstrovstvá Európy B-kategórie, sa stali témou diskusií na sociálnych sieťach pre reklamu na značku oblečenia.

Více na cas.sk

Hadry pro (nejen) německou nazi scénu

Několik oděvních firem z Braniborska svádí s nápadně podobnými designy konkurenční boj o krajně pravicové zákazníky. Číst dál »

Fakta o prodeji Thor Steinar v Německu

Německá značka Thor Steinar si za léta svého působení na trhu vybudovala u neonacistické scény celkem slušnou pozici. Jakou a kde přesně? Číst dál »

Neonacisté v Česku snadno koupí "to pravé" oblečení

Příznivci neonacismu a fašismu už dávno nenosí tradiční vojenské letecké bundy - takzvané bombery, maskáče a kanady. Jejich současné oblečení vypadá docela nenápadně. Loga na oděvech přitom odkazují na nacistickou symboliku, nezřídka oslavují Hitlera. Číst dál »

Kšeft s Hitlerem - rafinovaný obchod s nacistickými symboly

V pátek 20. dubna uplyne 128 let od narození Adolfa Hitlera. Čeští neonacisté oslaví toto výročí po svém – někteří demonstracemi, jiní prací. Kromě pokřikování jim totiž začíná jít stejně dobře i podnikání: mají své obchody, vyrábějí vlastní oblečení, prodávají rasistické desky. Číst dál »

Náckovský biznis na Slovensku

Po brutálnej vražde Daniela Tupého si Slovensko uvedomilo, že hrozba neonacistického násilia nie je len výmyslom niekožkých aktivistov, ale tvrdou skutočnostou v našich uliciach. Zo sžubov politikov, ktorí extrémizmu oficiálne vyhlásili boj, si však holohlaví mladíci tažkú hlavu nerobia. Dokonca si zo svojho koníčka spravili obchod. Pikantné je, že okrem oblečenia zo zahraničia vznikla pre pravicových radikálov nová módna značka aj u nás a ich obchody fungujú priamo v centrách našich miest. Číst dál »

Zkrášlete svůj lokální nazi-shop

Zvyšující se počet obchodů zaměřených na distribuci značek spojených s neonacistickým hnutím v současnosti poskytuje dobrý zdroj pro financování jejich aktivit v Německu i České republice. Obchody vlastněné samotnými neonacisty nebo distribující nacistické značky jako je Thor Steinar, ale nemají na růžich ustláno. V poslední době se totiž aktivizují kampaně a aktivity proti nazi-shopům a to převážně u našich západních sousedů. Během února došlo k několika útokům na obchody nejen v Berlíně a Drážďanech. Číst dál »

Thor Steinar - móda, nebo politika?

Přestože se již delší dobu ví, že firma Thor Steinar patří neonacistům a její výrobky jsou prodávány převážně v obchodech, které jsou s neonacistickou scénou provázané, stále se najde dost lidí, kteří význam TS bagatelizují a snaží se vytvářet dojem, že „o nic nejde“ a na veškeré kritické hlasy k této firmě reagují podrážděným křikem a obviňováním z kádrování a – pokud možno – fašismu. Abychom těmto lidem připomněli fakta o firmě Thor Steinar a abychom zároveň lidem, kteří o této značce dosud neslyšeli, zprostředkovali základní informace, rozhodli jsme se připravit tento materiál. Jedná se o článek „Šaty dělají člověka“, napsaný původně pro časopis A-kontra a doplněný o aktuální informace. Číst dál »

Syndikovat obsah